kolmapäev, 31. oktoober 2018

Kogu maailma naissugu...

Mul oli eile see au, olla ja saada neetud, sest juhtusin olema naisterahvas seltskonnas, kus üks abielumees rääkis sellest, kuidas tema ikka kõige hästi on mõelnud ja tema teine pool keeravat selle asja, mida tema teeb, kõik negatiivseks ja et sellised need naised kõik olevatki.

Sain siis neetud, koos kogu maailma naissooga.

Irooniline oli mul istuda selles seltskonnas, sest minu vastas istuvad meesterahvad olid mõlemad minu suhteliselt süütu nalja keeranud täiesti negatiivseks, ehk siis, ise teinud sedasama, milles nad kõiki naisterahvaid süüdistasid. Kuid, oma kogemustest, mida mul on hiljaaegu palju olnud, sain aru, et mul pole mõtet vaielda, sest tõde jääb ikka nende poolele.

Ja taaskord olen teel selle poole, mida mulle ette heidetud on - et ma oma suud piisavalt lahti ei tee ega räägi. Aga mida ma räägin, kui mulle heidetakse ette seda, et ma käituvat kõiketeadjana või siis saan vastu vaieldes, alternatiive välja tuues aru, asjades üle arutledes teada, et ütlus - mis on lubatud Jupiterile, pole lubatud härjale - kehtib 100 %.

Aga, kui ma seda needmise peamist põhjust taga otsin, miks kohe näpuga minu poole näidati, oli põhjust leida lihtne: ma võitsin mõlemat meesterahvast bowling'us ja nii, et viimase vooru viskeid ma isegi teha ei saanud (118 punkti oli mu punktisumma selleks hetkeks, aga 10. voor jäi mul proovimata, sest mänguaeg sai enne otsa). Ja ju see sellele sajatajale hinge ei mahtunudki, riivas tema mehelikku au.

Kommentaare ei ole: